אחת המגמות הפופולאריות והיפות ביותר בעיצוב הבית בשנים האחרונות היא ריצוף הבית עם אריחי בטון מעוטרים, שמעניקים לא רק צבע ואווירה ייחודית לכל חדר, אלא גם הופכים אותו לחלל מיוחד במינו, כזה שנראה כאילו נשאב מהבתים העתיקים שפיארו את ישראל בתחילת המאה הקודמת. בתים אלה משמשים כיום השראה רבה לאדריכלים ומעצבים, עקב יופיים האוריינטלי וצורת בנייתם, האופיינית לאזור הים התיכון ומסמלת את הקסם האקזוטי בה.

כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהתוספת הקסומה הזאת בביתכם, ריכזנו עבורכם מספר עצות שכדאי לדעת לפני שמתחילים במלאכת הריצוף, בין אם אתם מרצפים לבד או משתמשים בשירותיו של בעל מקצוע:

  • מרבית היצרנים מכינים אריחי בטון מעוטרים באותה שיטה מסורתית בה הכינו אותם במאות הקודמות ובאותם חומרים. שיטת הכנה זו הינה ידנית ומעניקה לאריחים את המרקם והמראה הייחודי. האריחים עשויים משכבת מלט וחול ומשכבת צבע עבה והזמן הנדרש להתקשותם והתייבשותם אורך עד חודשיים, לכן מומלץ להשתמש באריחים כחודשיים מזמן ייצורם.
  • על-מנת להכשיר את המשטח לריצוף אריחי בטון מעוטרים יש להקפיד שהוא יבש לחלוטין (למניעת התפשטות כתמי רטיבות על האריחים) ולאחר מכן לשפוך עליו מלט לבן ולפלסו. את האריחים יש להשרות במים נקיים בין שעה לשעתיים כדי לוודא הסרת לכלוך מיותר.
  • לאחר הריצוף יש לכסות את האריחים עם משטח גבס שיאפשר להם להתייבש במהרה.
    כחודשיים לאחר ריצוף אריחי בטון מעוטרים יש לבדוק כי האריחים יבשים לחלוטין ואז לנקותם עם סמרטוט לח בלבד. לאחר מכן יש לשים שכבת חומר איטום שימנע את הכתמת האריחים וחדירת רטיבות.
  • לצורך ניקוי אריחי בטון ניתן להשתמש במים וסבון רצפה רגיל באופן יומיומי. שימוש בחומרי ניקוי חריפים המכילים חומצות או מי חמצן עשוי לפגוע בריצוף ובצבע ולכן אין להשתמש בהם, גם במקרים בהם האריחים הוכתמו. ניתן להסיר את הכתמים מהאריחים באמצעות שימוש בספוגית הקסם, כרית ניקוי כלים הטבולה בסבון כלים, ליטוש עם נייר זכוכית ועוד.

חברת “קרן סטון” מתמחה בעיצוב הבית, בייבוא לבנים ואריחים אותנטיים מהמאה ה-19 המעניקים לכל בית מראה רטרו ייחודי בהתאם לאופי וצרכי הלקוחות השונים. הייעוץ והתכנון נעשים בידי צוות המומחים שלנו הכולל את מיטב האדריכלים והמעצבים. מגוון הפריטים הרחב, מקצועיות הצוות והשירות האישי יסייעו לכם לעצב ולהשיג את הבית שתמיד חלמתם עליו.

ri18